דומיין, החלפה, חידוש ועלויות

דומיין, החלפה, חידוש ועלויות

שם מתחם או דומיין בלועזית, זו הכתובת האישית שלנו. כמו כתובת המגורים שלנו, אליה אנשים יכולים לאתר אותנו ולשלוח אלינו מידע, כך גם הדומיין מאפשר לגולשים להגיע לאתר שלנו ולשלוח אלינו מידע.

מה בעצם אפשר לעשות עם דומיין?

על מנת שהלקוחות שלכם יוכלו להיכנס אל האתר שלכם, עליכם לספק להם כתובת. הדומיין הוא רצף התווים המהווה את הכתובת שלכם, אותם יקלידו המשתמשים בשורת הכתובת שבדפדפן האינטרנט. לדוגמה – www.MyDomain.co.il
כמו כן, הדומיין משמש ליצירת "כתובת דואר אלקטרוני עסקית". לדג' info@MyDomain.co.il או support@MyDomain.co.il.

סיומות דומיין אפשריות

אחרי שבחרנו את שם הודמיין שלנו, לדג' MyDomain, אנו צריכים לבחור את הסיומת המתאימה ביותר לאופי העסק שלנו. הסיומת הפופלרית ביותר בעולם הינה .com (עבור מוסדות מסחריים בינלאומיים והסיומת הראשית של ארה"ב), ובארץ סיומת .co.il (עבור מוסדות מסחר באיזור il – ישראל).
ישנן סיומות נוספות לחברות עם ייעודים נוספים כמו – .net (עבור רשתות תקשורת), .org (עבור מוסדות ללא מטרת רווח), .gov (עבור משרדים ממשלה – Government) וכדומה.
בחירת סיומת הדומיין עשויה להשפיע על הקידום האורגני במנועי חיפוש. מטרת מנוע החיפוש הינה למצוא את ההתאמה הטובה ביותר למילת או ביטוי החיפוש. משמע, אחד הקריטריונים להתאמה טובה תהיה אתר עם סיומת מקומית. לדג', אם גולש ישראלי יחפש "עורך דין" או "גלידה", יהיה יתרון מובהק לאתרים עם סיומת .co.il מכיוון והינם מזדהים כעסק ישראלי.

אז איך אני יכול לרכוש דומיין?

כתובות דומיין הינן ייחודיות ואישיות. כלומר, על מנת שדומיין יהיה בבעלותנו קודם כל עלינו לבדוק האם הוא פנוי (לא בבעלות של מישהו אחר), ובמידה והוא פנוי, לבצע רכישה מאיגוד האינטרנט העולמי/ישראלי באמצעות רשם דומיינים. ישנן חברות רבות אשר מספקות שירותי רכישה וניהול דומיין. למעשה אנו מגישים דרכם בקשת רכישה אל איגוד האינטרנט העולמי/ישראלי (תלוי בסוג דומיין), ולאחר אישור הרכישה אנו מקבלים גישה לממשק ניהול הדומיין, דרכו נבצע את פעולות ההפניה אל האתר ותיבות הדואר האלקטרוני שלנו.

כמה עולה דומיין?

עלויות הדומיינים משתנות בהתאם לסוג הדומיין (סיומת), והעמלה שתגבה על ידי רשם הדומיינים שלכם. לרוב, עלויות דומיינים יהיו בטווח בין $3-20$/שנה. לאחר שנה, יהיה עלינו לחדש את התשלום עבור הדומיין.

רכשתי דומיין. איך אני מנהל אותו?

חברת ניהול הדומיין מספקת ממשק ניהול דומיין, באמצעותו ניתן להזין את "רשומות ההפניה".
עלינו לקבל את כתובת ה-IP  של שרת האחסון שלנו, ולהזין אותה בממשק ניהול הדומיין תחת הרשומה הרלוונטית (CNAME/A RECORD). כמו כן, על מנת ליצור כתובות דוא"ל עסקיות, עלינו להזין את כתובת ה-IP של שרת המייל שלנו תחת הרשומות המתאימות (MX).
בדרך כלל, מי שיבצע פעולות אלו הינם נותני השירות המקצועיים המספקים לכם את השירותים – כמו אנשי IT או מפתחי האתר שלכם.

ההמלצה שלנו

אנו ממליצים לחברות ישראליות לרכוש דומיין ישראלי – .co.il
כמו כן, רשם הדומיינים שאנו עובדים איתו הינה חברת Box, מציע שירות רישום וניהול דומיינים במחיר אטרקטיבי ושירות מקצועי.